Rolletic

Cennik rollmasażu*

* Do godziny 15:00 10% zniżki
Cennik promocyjny, promocja trwa do odwołania

Zastosowanie rollmasażu

1. Rolmasaż jako urządzenie do rehabilitacji pourazowej:

Urządzenie stymuluje pracę mięśni i wzmacnia je u osób nie mogących bądź nie lubiących uprawiać sportu.
Zastosowanie:
po wypadkach komunikacyjnych, złamaniach, skręceniach, naciągnięciach po unieruchomieniach, przy zanikach mięśni, po urazach sportowych, przy przygotowaniu sportowców do powrotu do sprawności po kontuzji.

 

2. Aktywacja układu limfatycznego:

Zaburzenia krążenia limfy są najczęstszymi przyczynami chorób narządów wewnętrznych. Celem masażu jest usprawnienie krążenia chłonki w układzie limfatycznym, tj. od naczyń chłonnych włosowatych do ujść żylnych. Osiągalne to jest w sposób mechaniczny poprzez przepchnięcie chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych. Masaż całego ciała likwiduje i zapobiega zastojom chłonki i trwa około godziny. Masaż częściowy trwa ok. 30 minut W wiotkich naczyniach chłonka płynie tylko dzięki różnicy ciśnień w organizmie. Dlatego tak łatwo dochodzi do jej zastoju, wystarczy siedzący tryb życia i unikanie gimnastyki. Skutkiem zaburzeń w układzie limfatycznym są nie tylko obrzęki, ale też rozstępy, cellulit, trądzik różowaty, przedwczesne starzenie się skóry i schorzenia wielu narządów wewnętrznych.

 

3. Poprawa przemiany materii:

Urządzenie do masażu wpływa pozytywnie na ukrwienie mięśni, powoduje dotlenienie komórek oraz prowadzi do oczyszczenia organizmu z toksyn, bakterii i produktów wydalanych przez komórki ciała poprzez pobudzenie układu limfatycznego. W efekcie następuje przyspieszenie metabolizmu tkanki tłuszczowej. W połączeniu ze specjalnie opracowaną dietą ćwiczenia wykonywane na rollmasażu wpływają na istotna poprawę struktury i jakości mięśni, gdyż do organizmu zostaje dostarczone białko, witaminy i sole mineralne.

 

4. Zapobieganie depresji:

Przy wykonywaniu ćwiczeń na rollmasażu w organizmie dochodzi do wydzielania endorfiny, czyli tzw. hormonu szczęścia, dzięki czemu następuje poprawa nastroju, jak i również wzrost odporności na wszelkiego rodzaju infekcje.

 

5. Wspomaganie procesu odchudzania:

Rollmasaż jest także urządzeniem wspomagającym odchudzanie, przy czym również redukującym cellulitis, rozstępy, rozciągniętą skórę po dużej redukcji wagi ( ciąża , diety, wyniszczające choroby).Przy zastosowaniu kuracji odchudzającej w połączeniu z dietą dochodzi do spalenia tkanki tłuszczowej bez efektu jo-jo.

 

Przeciwwskazania:

stany zapalne, przeziębienie, nadciśnienie, choroby nowotworowe, ciąża zaawansowana, osteoporoza, padaczka, choroby skóry, pękające naczynka, żylaki, choroby serca skaleczenia, poparzenia.